Uczestnicy

Poznaj nas, czyli uczestników Zimnego Trawersu.
Maciej Żyto
Maciej ŻytoMam łysą głowę pełną pomysłów i dlatego wymyśliłem pierwszą (2013 r.) i drugą wyprawę (2014 r.) Zimnego Trawersu. Biegam ultramaratony, w 2012 roku ukończyłem Marathon des Sables. Wcześniej startowałem w długich biegach, głównie górskich – Bieg Rzeźnik, Sudecka Setka, Prazska Stovka, Swiss Alpine Davos. Trochę triatlonowałem – zaliczyłem Ironman Austria w 2010 roku, oraz jeździłem mtb – w 2006 roku przejechałem Alpy w wyścigu Trans Alp Challange. Zimny Trawers 2013 był dla mnie pierwszym krokiem w zimowe ekspedycje, o których zawsze marzyłem. Wkrótce z Marcinem Kliszem napieram na Zimny Trawers 2014!

Marcin Klisz
Marcin KliszPółnocne, tundrowe krajobrazy są mi bliższe niż gorące pustynie i ciepłe morza. Od kilkunastu lat poświęcam się zawodowo badaniom naukowym z dziedziny leśnictwa i genetyki. Daje mi to doskonałą okazję do poznania relacji las – człowiek. Zimowe wyprawy na północ Europy do surowych krain „treeless land” są świetnym uzupełnieniem mojego głodu natury i wiedzy. Pierwszy kontakt z północą, latem 2007 roku, sprawił, że od tamtej pory jestem stałym gościem za kołem polarnym. Zimowe, trudne doświadczenia z Torell Expedition 2012 nauczyły mnie respektu i szacunku do Arktyki. Zimny Trawers 2013 był początkiem naszej wspólnej przygody z Maćkiem Żyto.

Podczas zimowych eskapad na mojej drodze pojawiają się „zafascynowani północą” podobnie jak ja. Dzięki Nim zimowe wyprawy pozostają na zawsze w moich wspomnieniach. Teraz moje myśli kierują się na północ Szwecji do Sarek i Padjelanta, które odwiedzimy podczas Zimnego Trawersu 2014.

Michał Jasieński
Michał JasieńskiInstruktor narciarski, snowboardowy, inżynier, fotograf MEGAamator, i zapalony włóczykij. Zdecydowanie wolę, gdy jest za zimno, niż za gorąco. Mam na swoim koncie szwendanie się po USA, Azji, Bliskim i Dalekim Wschodzie. Spędziłem dwie urocze noce na ‚dołku’ w afrykańskim Nigrze. Większość podróży odbyłem ze swoim Bratem -Szymonem (docenieni nagrodą im Tonego Halika). Prawdopodobnie w poprzednim życiu oboje byliśmy Pakistańczykami. Uważam, że brak planu to najlepszy plan. W życiu cenię pasje i szeroko pojęte poczucie rock’n'rolla. Stronię od kisielu i sera topionego. Uczestniczyłem w pierwszej wyprawie, czyli w Zimnym Trawersie 2013.